7833
vizualizari

Iti propun un test simplu, care sa-ti ofere raspunsul la intrebarile: Ce ma motiveaza sa actionez? si Ce ma determina sa fac primul pas intr-o directie?

Dureaza mai putin de 1 minut si vei primi imediat raspunsul personalizat pe mail. Este strict confidential, desigur...

Asadar, la urmatoarele 3 afirmatii raspunde cat de repede poti si fii sincer cu tine insuti!

Ai la dispozitie 5 puncte pentru fiecare afirmatie, puncte pe care le poti imparti intre cele doua variante de raspuns (A si B), in functie de relevanta acestora pentru tine. Cu cat raspunsul este mai valabil pentru tine, cu atat ii aloci mai multe puncte.

 * Nota: suma raspunsurilor la fiecare afirmatie trebuie sa fie 5 ! A+B=5

1. De obicei ma trezesc dimineata:

A. Pentru a evita anumite probleme care ar putea aparea daca nu as face-o

Nu ai completat toate campurile !

B. Asteptand cu nerabdare ziua ce vine

Nu ai completat toate campurile !

2. Atunci cand doresc sa imi stabilesc obiective pentru mine:

A. Deseori imi e dificil sa decid ceea ce vreau

Nu ai completat toate campurile !

B. Nu am probleme in a decide ceea ce vreau sa obtin

Nu ai completat toate campurile !

3. In cele mai multe situatii:

A. Stiu ce trebuie sa evit sau ce nu ar trebui sa se intample

Nu ai completat toate campurile !

B. Imi e dificil sa recunosc ce ar trebui sa evit sa fac

Nu ai completat toate campurile !

Introduceti suma notelor la raspunsurile A :

Nu ai completat toate campurile !

Introduceti suma notelor la raspunsurile B :

Nu ati completat toate campurile !

Pentru a primi pe mail imediat raspunsul personalizat, completeaza campurile de mai jos:

Nume:
Nu ati completat toate campurile !
E-mail:
Nu ati completat toate campurile !

Verificare: Suma A+B introduse de tine in casutele de mai sus sa fie 15, pentru ca ai 3 afirmatii cu cate 5 puncte fiecare.

 

Acest test se bazeaza pe Profilul lingvistic si comportamental (Profilul LAB) al lui Rodger Bailey, un instrument specific dezvoltat din NLP... :)

Dupa ce primesti interpretarea testului pe mail am rugamintea sa imi lasi comentariul tau mai jos..

Si te astept cu mare drag pe Pagina mea de FACEBOOK  unde un like de-al tau mi-ar umple inima de bucurie..

Loredana Latis
Antrenorul tau pentru succes
www.loredanalatis.ro
Email: loredana@loredanalatis.ro

Trimite acest articol unui prieten!

 banner-academia-ll



Comentarii 

 
+3 # Mihaela 08-07-2012 15:34
Tot ce am extras din acest test(ca si idee principala) este ca : trebuie sa ai multa rabdare si ...un pic de noroc in viata @! ;-)
 
 
+1 # Loredana Latis 09-07-2012 09:12
da...se paote spune si asa... daor ca norocul ni-l facem singuri, din fericire!
Cam asta este si ideea, sa intelegem ce ne motiveaza, pentru a capata intelepciune asupra actiunilor noastre si mai ales pentru a descoperi ca se paote si altfel!
O zi senina sa ai!
 
 
0 # licuricul 08-07-2012 17:52
Nu am inteles cum sa fac acest test
 
 
0 # Loredana Latis 09-07-2012 09:11
Draga Licurici sclipitor :-)
Multumesc pentru mesajul tau..
Testul este asa: sunt 3 afirmatii cu doua variante de raspuns fiecare (A si B).
La fiecare afirmatie ai 5 puncte pe care le poti imparti intre cele doua variante de raspuns.
Asta inseamna ca alegi un numar pentru A si unul pentru B. Cu cat mai mare este numarul, cu atat maI sdevarata este varianta respectiva pentru tine.
Exemplu: la una din afirmatii, daca alegi 4 la varianta A atunci vei avea 1 la varianta B (5-4=1).

Astfel, la sfarsit vei avea de introdus o suma la A si o suma la B (adunate de la toate cele 3 afirmatii).

Sper sa fi reusit sa aduc mai multa claritate...
Astept un feedback de la tine!
Pup!
 
 
+1 # george 09-07-2012 09:37
ce tare e testul!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
Multumesc Loredana, in doar 1 minut am aflat asa multe despre mine si toate adevarate!!!!!! !!
INCREDIBIL!!!!! !!!!!!!!!!
 
 
+1 # CLAUDIA 09-07-2012 09:37
DA, MI SE POTRIVESTE TOT!
SI CEL MAI BINE ESTE CA AM DESCOPERIT CA SE POATE!
 
 
+1 # Marcela 09-07-2012 09:38
Ce am aflat eu din test? ca te poti schimba, daca vrei ;-)
Multumesc draga Loredana, suflet cald!
 
 
+1 # horia 09-07-2012 09:40
Mie mi-a iesit ca ma incadrez la punctul 1 si acum realizez de ce colegii mei nu inteleg limba pe care o vorbesc eu... pentru ca ei sunt sigur foarte aproape de punctul 5!
DA, INTERESANT!
 
 
+2 # ANA MARIA 09-07-2012 10:04
F. adevarat testul.
Multumesc Loredana pentru efortul tau care ma face sa ma cunosc si sa ma inteleg mai bine.
Sunt fericita ca te-am cunoscut si te felicit pentru toata activitatea ta!
 
 
+3 # Mihai Robert 09-07-2012 10:15
Interesant testul. Sunt incadarat undeva la mijloc cu 7-8 puncte la B,asta inseamna ca acord aceasi atentie si lucrurilor pe care le doresc dar si asupra problemelor ce pot aparea; solutiei......cred ca trebuie sa ma focusez mai mult pe scop :sigh: .

Multumesc Loredana Latis.Mai asteptam astfel de teste :lol:
 
 
+2 # Cristi 09-07-2012 12:12
"Stii exact ce nu iti place, ce nu vrei si ce nu te intereseaza, insa ai dificultati in a vorbi despre ce iti doresti, ce iti place si ce scopuri ai."
Asta se gaseste la 5, eu sunt de 4, dar mi se potriveste. Am sa pastrez testul intre mail-uri si am sa-l recitesc in liniste. Incerc sa evoluez constant pentru a deveni mai bun ;)
 
 
+2 # Meli 09-07-2012 14:33
Testul a fost o noua confirmare a faptului ca reactionez mai bine in situatii de criza, si ca ma focusez asupra lucrurilor pe care nu le doresc. Cred ca este loc de schimbare aici, deci, multumesc Loredana pentru sfaturi!
 
 
+2 # Marius 09-07-2012 17:38
Multumesc pentru efortul depus in realiarea acestui test , foarte eficient ,la mai multe
 
 
+2 # Cerasela 09-07-2012 18:14
Foarte interesant e faptul ca dupa evaluare si descriere ti se prezinta si solutii de optimizare.
Dar daca manifestarea/exprimarea corespund lui 1 si evaluarea mi-a iesit 5 (surprinzator), cum sa interpretez?
Felicitari pentru un demers asa de laborios si totusi gratis. Sufletul tau cald ne mangaie si ne vitalizeaza.
Multumeac!
 
 
+1 # daniela 09-07-2012 18:54
Eu ma regasesc la punctul 2 si sunt incantata pentru solutiile de op1timizare oferite, asa cum zicea si Cerasela.
Si apreciez munca pe care ai depus-o la construirea acestui test, care ofera atat de multa constientizare.
Asa incat multumesc Loredana pentru darul tau.
 
 
+1 # cristina 10-07-2012 08:40
Loredana, foarte interesant testul tau, si constructiv in acelasi timp!
Felicitari! Mult succes in continuare!
 
 
+2 # oana 10-07-2012 11:08
Da, sunt eu, chiar daca nu ma plac asa :)
Ce imi place este ca am intuit de ceva vreme modalitatea de a echilibra balanta.Iar recomandarile vin sa confirme.
Multumesc!
 
 
+1 # Alexandru 10-07-2012 19:50
Foarte interesant acest test. Cand am citit punctul 3 - rezultatul meu la test - parca m-am regasit pe mine, mai exact ceea ce fac si ceea ce doresc sa fac :). Doresc atat evitarea disconfortului, cat si obtinerea de rezultate.
Multumesc mult pentru acest test!
 
 
+1 # burlacu 10-07-2012 21:55
:lol: da, eram chiar curioasa ...chiar azi imi ziceam ca poate e nevoie sa imi reorganizez prioritatile, sa mai tai dar nu stiu din ce, de unde...trec de la o activitate la alta si nu se mai termina lista. dar se pare ca asa sunt eu. rezultat punctul 2 si spune ca mi se potriveste si 1. patru copii, cabinet si lucrez si la un proiect...era clar ca sunt motivata . Multumesc! a fost ca o incurajare, ca o confirmare!like ,like!
 
 
+1 # burlacu 10-07-2012 22:07
ah! si multumesc pentru intrebarile ..la care mi-am raspuns si am descoperit ceva f interesant despre mine. ;-)
 
 
+1 # burlacu 10-07-2012 22:24
uite despre chestia aia cu sexualitatea si motivatia il citez pe un profesor drag mie, si anume Bieconski: "Freud a fost un obsedat sexual...." nu putem sa spunem ca motivatia vine din Iubire? si iubirea asa cum se manifesta prin fiecare..
 
 
+1 # Ramona 12-07-2012 17:00
Multumesc pentru interpretare!
Intr-adevar, asa procedez. Nu intotdeauna , insa , am actionat asa. Am fost orientata spre indeplinirea dorintelor si mai deloc spre sesizarea aspectelor negative. Situatiile de viata m-au determinat sa-mi reconsider pozitia. Si nu-mi pare rau. Cred ca e un castig.
 
 
0 # Oana 13-07-2012 14:26
Am descoperit unde ma aflu si....unde se poate mai bine. Multumesc.
 
 
0 # mirela 16-07-2012 14:41
Am primit rezultatul la test.
Nu putea sa fie mai precis. Super! Multumwesc mult!
 
 
0 # Silviu Zopotila 19-07-2012 11:31
salutare , in mare parte este adevarat ... multumesc mult si o zi buna.
 
 
0 # Kristina 22-08-2012 09:35
Multumesc! Testul mi-a confirmat ceea ce banuiam. La solutii...am de lucru :-)
 
 
0 # Rodica 19-01-2013 10:39
Intradevar , este interesant!Si da, a confirmat ceea ce stiu si cred despre mine. Multumesc.
 
 
0 # anime 29-08-2014 20:19
Hi all, here every one is sharing such familiarity, therefore it's nice to read this blog, and I used to go
to see this weblog every day.
 
 
0 # Adriana 11-12-2014 16:33
Multumesc draga mea Lori esti o dulcica !Imi gasesc mereu raspunsuri la intrebari pe care mi le pun si ce crezi ?chiar si acest test este raspuns la intrbarile mele,asa ca te iubescccccccccc ccccc si ma iubesc maxim.